Hakkımızda

Ayenka Mühendislik Ltd. Şti.

Yıllardır elde ettiğimiz pompa, otomasyon ve elektrik tecrübeleri doğrultusunda 2003 yılında Kayseri’de dalgıç pompa imalatına başladık. 2011 yılına kadar sektörde rekabette üst seviyelere getirdiğimiz şirketimizde elde ettiğimiz pazar ve sektör tecrübelerini Ayenka Mühendislik Ltd. Şti altında Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiye ağırlık vererek sektöre yeni çözüm önerileri getirmeyi planladık. Elde ettiğimiz güneş enerjisi ve hidrojen enerjisi tecrübelerimizi sektördeki açığı kapatarak dışa bağımlılığı engellemeyi hedefledik. Amacımız yerli üretime geçmek ve yerli malı ağırlıklı kaliteli ürün kullanmaktır.

Mühendislerimiz tarafından her yıl onlarca yeni projeler geliştirilerek ülke menfaatleri doğrultusunda kullanılması amaçlanmaktadır. 2009 yılından bugüne yaptığımız güneş enerjisi çalışmaları ve şuanda yürüttüğümüz diğer yenilenebilir enerji çalışmaları firmamızın şuanda ve gelecekte çıkaracağı ürünlere ışık tutmaktadır. 2009 yılında başlamış olduğumuz güneş enerji serüvenine 2011 yılında Off-grid projeler ile devam edip, on-grid proje ve kurulum işleri ile devam ettik. 2015 yılı ile çeşitli güçlerde GES projeleri hazırlayıp kurulumlarını tamamlamış bulunmaktayız. Firma olarak yeniliğe ve teknolojiye tam destek olmayı kendimize görev olarak üstlendik.

Ayenka Mühendislik herbiri kendi alanında uzman Elektrik, Makina, Enerji ve Ziraat Mühendisleri ile birlikte projelendirme, teknik destek ve profesyonel çözümler sunmaktadır.